Budżet obywatelski – dofinansowania sołeckie.

Dofinansowanie sołeckie.

We wrześniu ubiegłego roku szkolnego, podczas zebrań sołeckich, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy zł do generalnego remontu uczniowskich szatni. Z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Wyrazów otrzymaliśmy 20 tysięcy. Taką samą kwotę przekazał Fundusz Sołecki Sołectwa Kolonia Dzięki hojności lokalnych władz i zainteresowaniu mieszkańców, dzieci mogą korzystać z nowych, kolorowych szafek. Każdy uczeń posiada własną szafkę, zamykaną na kluczyk. Pozwala to na bezpieczne i wygodne przechowywanie odzieży i obuwia zmiennego. Poza tym uczniowie trzymają w szafkach również książki, których nie muszą zabierać do domu. To bardzo korzystne rozwiązanie, pozwalające na odciążenie dziecięcych kręgosłupów.