Szkolne Koło Wolontariatu

W naszej szkole prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu, które swoim działaniem obejmuje pomoc w świetlicy szkolnej, w odrabianiu pracy domowej, w nauce języka angielskiego. Poza tym  Wolontariusze z naszego SKW organizują aktywne zajęcia dla młodszych kolegów i bezinteresownie pomagają w porządkowaniu oraz konserwowaniu woluminów w bibliotece.  Młodzi społecznicy chętnie wspierają także działania Uczniowskiego Samorządu.

Wolontariusze w bezustannym i bezinteresownym działaniu!

Dzięki pracy młodzieży porządkowanie szkolnego księgozbioru przebiega szybko i sprawnie. Po remoncie do ułożenia w regałach zostało ponad 13 000 woluminów… ale, kiedy rak do pracy nie brakuje, już niedługo cala szkolna społeczność będzie mogla w pełni korzystać z oferty biblioteki.

SKW w akcji! Młodzi ludzie aktywnie wspierają działania Fundacji Częstochowskie Anioły. Od poniedziałku zaczyna się zbiórka wszystkich ubrań, które jednym są już niepotrzebne, a innym bardzo!

Wolontariusze w naszej szkole nie próżnują ! Zbiórka odzieży zakończona i są już pierwsi obdarowanie – Koordynator SKW, mgr Lilla Wieczorek, część zebranych darów zawiozła do Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie w Częstochowie, mgr Aneta Kaczmarek, sprawująca opiekę nad rodzinami w kryzysowej sytuacji także obdarowała swych Podopiecznych. Kolejne paczki czekają na przekazanie do Fundacji Częstochowskie Anioły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc !

Szkolne Koło Wolontariatu aktywnie uczestniczy w pracach biblioteki. Wolontariusze wspierają akcję porządkowania księgozbioru oraz przyjmowania nowych woluminów.

„Jeśli chcesz rzeczy wielkich, zaczynaj od małych”, powiedział św. Augustyn. Szkolne Koło Wolontariatu z zapałem realizuje założone cele, wśród których pierwszym jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym ! Nieuchronnie zbliża się zima,  więc SKW przekazało ciepłe kurtki, płaszcze i obuwie do Rejonowego Zespołu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. Jasnogórskiej 34 w Częstochowie. Wolontariusze zebrali i posegregowali dary otrzymane od Rodziców ZSP nr 1 w Rędzinach, a następnie Opiekun SKW – mgr Lilla Wieczorek, ofiarowała odzież podopiecznym Ośrodka. To nie koniec zaangażowania młodych ludzi w niesienie pomocy!  Hojność lokalnej społeczności pozwoliła także na wsparcie wielu innych inicjatyw charytatywnych. SKW aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych przez różnorodne fundacje. Do grudnia, przy współpracy z Fundacją Częstochowskie Anioły, młodzież wsparła Fundację Kraina Nadziei – zbierającej fundusze na zakup gier planszowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz Fundację Hospicjum dla Dzieci – pomagającej rodzicom nieuleczalnie chorych dzieci w leczeniu – leki dla hospicjum.

Poza tym chłopcy i dziewczęta angażują się również w pomoc na terenie ZSP nr 1 – z wielką ochotą pomagają swojemu Opiekunowi – mgr Lilli Wieczorek, w aktualizowaniu i porządkowaniu szkolnego księgozbioru. W świetlicy szkolnej wprowadzają powiew młodzieńczego zapału organizując zabawy dla swoich młodszych kolegów. Ważnym elementem pomocy Wolontariuszy jest wsparcie najmłodszych w nauce – młodzi ludzie chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem szkolnym, wspólnie z Maluchami odrabiają prace domowe, powtarzają do sprawdzianów i kartkówek, uzupełniają wiadomości i poszerzają informacje.

Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałą i empatyczną młodzież, a także cudownych ludzi w naszej małej ojczyźnie, którzy chętnie, bezinteresownie są gotowi nieść pomoc. Dziękujemy!