„Kompetencje przyszłości” – zajęcia dodatkowe – kl. I-III

Nasi uczniowie mogą korzystać z oferty różnorodnych zajęć dodatkowych. W ramach tych zajęć ćwiczą kompetencje kluczowe, lecz także kreatywność. I przede wszystkim dobrze się bawią.

Kreatywne sposoby na zabawę kasztanami.

Sezon na kasztany w pełni, uczniowie klas III świetnie się bawili wykorzystując kasztany do kreatywnych zabaw , gier i aktywności. Tworzyli kasztanowe układanki, a także własnoręcznie wykonali kasztanowe Memory. Poza rozwijaniem twórczej kreatywności zabawa z kasztanami była świetną okazją aby ćwiczyć równowagę i kontrolować ruchy ciała poprzez zabawy sensoryczne.

Tęczowe zajęcia.
Co piątek uczniowie klas I, II, III pod kierunkiem pań mgr Renaty Kowalczyk i p. mgr Renaty Michalak doświadczają wielu ciekawych wrażeń. Tym razem zajęcia odbyły się pod hasłem : ,,Tęczowych zajęć ”- wszystko wokół tematu tęczy. Najpierw uczniowie obejrzeli film pt. ,,Jak powstaje tęcza”, następnie wraz z paniami przeprowadzili doświadczenia pt. „Jak utworzyć tęczę w szklance wody.” Efekty wizualne były niesamowite, świadczą o tym szeroko otwarte ze zdziwienia oczy uczestników.

 

Kodowanie na dywanie.

Na zajęciach Laboratorium Kreatywności uczniowie klasy I zmierzyli się z kodowaniem – programowaniem drogi przejścia dla Kodikolora – ludzika , który szuka kolorowej planety. Zabawa w układanie przestrzeni i wymyślanie strategii  wywołała wśród uczniów  nieszablonowe myślenie, oryginalne pomysły i niczym niepohamowaną twórczość.

Artystyczne Halloween

Z okazji amerykańskiego święta Halloween, uczniowie klasy I na kółku plastycznym wykonali dynię oraz na szkolnej stołówce zjedli pyszną zupę dyniową.