Rozmawiasz-Pomagasz.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 przystąpił do nowego projektu „Rozmawiasz – Pomagasz” we współpracy z fundacją GoodNetwork.

Portal GoodNetwork powstał z pasji łączenia mieszkańców różnych krajów świata. Ponadto przekonania, że poznawanie ludzi, rozmowy z nimi online prowadzą do zainteresowania się ich sprawami, a w konsekwencji przyjaźni oraz udzielania im pomocy, jeśli jej potrzebują.

Internet dociera już wszędzie. Obejmuje miasta i wioski w Afryce, Azji, Ameryce Południowej… Ludzie, żyjący w dalekich krajach nagle stali się bliscy – dzielą nas nie kontynenty, lecz kilka kliknięć w klawiaturę komputera. To oznacza, że możemy mieć przyjaciół także w Tanzanii, Malawi, Laosie, Hondurasie czy Paragwaju. Takich, do których zadzwonimy, aby z nimi rozmawiać online, pośmiać się, aby ich wesprzeć, pomóc.

Dlatego powstał GoodNetwork – platforma komunikacyjna z systemem wsparcia. Łączymy ludzi, wspierając finansowo szlachetne dzieła, które pomagają naszym przyjaciołom zdobywać wiedzę i godniej żyć.

Każda rozmowa online lub video rozmowa online poprzez GoodNetwork oznacza wsparcie finansowe wielu dzieł pomocy na całym świecie. Wyboru dzieł oraz kwotę wsparcia każdy darczyńca określa sam. To od Waszych decyzji i zaangażowania zależy, kogo poznacie, z kim się zaprzyjaźnicie, jakie dzieła pomocy wybierzecie.

Najkrócej można ująć to w dwóch słowach: Rozmawiasz – Pomagasz.

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Donna Hill Educational Centre – organizacją prowadzącą szkoły w dzielnicy Dandora w Nairobii – https://www.internationalcitiesofpeace.org/cities-listing/dandora-phase-5-nairobi-kenya/

Kl. VII b wzięła udział w niezwykłej lekcji. Była to lekcja zdalna przeprowadzona wspólnie z uczniami Donna Hill Educational Center w Nairobi w Kenii. Spotkaliśmy się z uczniami klasy 7 tamtejszej szkoły. Uczniowie z dzielnicy Dandora w Nairobi opowiedzieli nam o zwierzętach zamieszkujących ich kraj, najbardziej popularnych roślinach oraz o sporcie, który uprawiają na co dzień. Podobne tematy poruszyli nasi uczniowie wszystko to ilustrując profesjonalnie wykonanymi prezentacjami. Obie strony bardzo entuzjastycznie reagowały na swoje wystąpienia. Lekcja była pełna oklasków, wspólnego śpiewu i wzajemnych pozdrowień. Przed nami kolejne lekcje, z których na pewno zdamy relację.

SKW działa bardzo prężnie od początku września! W ostatnim czasie przystąpiliśmy do współpracy z fundacją GoodNetwork. Program oparty jest na wartościach przyjaźni, rozwoju osobistego, wrażliwości na potrzeby innych, uczciwości i transparentności w przekazywaniu otrzymanych funduszy. Rozmawiając – pomagasz. Tylko wtedy jesteś zaangażowany w rozmowy, także rozmowy online, kiedy nie pozostajesz obojętny na potrzeby człowieka, z którym rozmawiasz. Nasi Uczniowie nawiązali kontakt z kolegami z Kenii. Dla nich od poniedziałku do środy zbieramy fundusze podczas słodkich kiermaszy. Wolontariusze przynieśli ciasta, babeczki i bezy, aby pomóc swoim rówieśnikom pogodniej spojrzeć na świat