Polska Niepodległa-11 listopada.

Corocznie 11 listopada obchodzimy uroczyście Święto Niepodległości. Wielki polski poeta, Adam Asnyk, pisał: “(…)ale nie depczcie przeszłości ołtarzy(…)”… My na te ołtarze składamy hołd ! Przed ołtarzami chlubnej przeszłości naszej Ojczyzny, która nie raz spłynęła krwią niewinnych patriotów, gotowych do największej ofiary, chylimy czoła z szacunkiem. Dziś uczucia całej szkolnej  społeczności odzwierciedlili w pięknym widowisku uczniowie klas trzecich. Nie brakło pieśni patriotycznych, ani wspomnień o walczących Polakach, którzy oddali życie za naszą wolność. Dzieci w pełni zrozumiały jak podniosły wydźwięk ma dzisiejsza akademia…

Uroczystość przypomniała bowiem, iż nie zawsze byliśmy narodem wolnym i cieszącym się dobrobytem, polską mową na ulicach i nauką języka ojczystego w szkołach. Niejednokrotnie młodsi koledzy wspominali, że winniśmy wdzięczność tym, których już nie ma… Dziękujemy ! Dziękujemy za możliwość dorastania w wolnym i szczęśliwym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.