Warto pomagać – finał akcji Pomoc Wileńszczyźnie.

„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz.” – Antoine de Saint-Exupéry

W naszej szkole odbyła się zbiórka potrzebnych rzeczy (np. jedzenia, artykułów szkolnych, słodyczy, artykułów chemicznych) dla Polaków na Wileńszczyźnie. Samorząd Szkolny zorganizował konkurs z nagrodami, aby zmotywować swoich kolegów do większej aktywności. Jednak nawet przed ogłoszeniem konkursu dzieci wykazywały się wielką empatią, czułym sercem i altruizmem! Zebraliśmy dużo, dużo niezbędnych artykułów, które trafią do potrzebujących. Warto się dzielić!

W ogłoszonym konkursie tak naprawdę wszyscy byli zwycięzcami, bo każdy podzielił się tym, czym mógł. Nagrody były jedynie miłym dodatkiem, bo uczniowie kierowali się głównie chęcią pomocy i dzielenia się z innymi. Niemniej jednak wśród młodszych klas pierwsze miejsce i oglądanie wybranego filmu w wybranym dniu, zdobyła… klasa 1! W starszej grupie wiekowej miejsce pierwsze przypadło klasie V, która nagrodzona została wybranym dniem bez sprawdzianów, kartkówek i pracy domowej.

Kolejne miejsca zajęli: drugie miejsca – klasy 3b i 6; miejsca trzecie klasy 4a i 3a.

Dziękujemy !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.