Dzień Chłopaka w Muzeum Zapałek

Z okazji Dnia Chłopaka 27 września 2019 r. uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Zapałek w Częstochowie. Uczniowie obejrzeli zabytkowy park maszynowy oraz prześledzili cały cykl produkcyjny od korowania drewna przez wytwarzanie patyczków po pakowanie zapałek do pudełek. Technologia produkcji zapałek nie zmieniła się od 1913 do czasów współczesnych. Przewodnik przybliżył dzieciom historię zakładu sięgającą  roku 1881 roku.  Dzieci obejrzały dokumenty związane z przemysłem zapałczanym. Zobaczyły także stałą wystawę  ,,Rzeźby z jednej zapałki” Anatola Karonia oraz wystawę filumenistyczną, w której eksponowane są etykiety pudełek po zapałkach z czasów  dwudziestolecia międzywojennego oraz z czasów powojennych i współczesnych. Atrakcją było też zrobienie samodzielnych  zakupów – przeróżnych wielkości zapałek w ciekawych opakowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.