Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

W środę, 30 października 2019 roku, w ZSP nr 1 w Rędzinach odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. W przepięknej, balonowej dekoracji, 22 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin!

Pierwszoklasiści wykazali się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi i recytatorskimi. Udowodnili, że z całą pewnością zasługują na przyjęcie do społeczności szkolnej. Po wspaniałej części artystycznej odbyło się ślubowanie, podczas którego pierwszaki obiecały być pilnymi, wzorowymi uczniami i dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Pani Dyrektor Elżbieta Kowalczyk po ślubowaniu złożonym przez dzieci, oficjalnie pasowała małych bohaterów dnia na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali książeczki ufundowane przez Wójta Gminy Rędziny, pana Pawła Militowskiego, oraz dyplomy, upominki i prezenty.  Po uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych pierwszaków. Uroczystość była ogromnym przeżyciem dla wszystkich. Dzisiejszy dzień na długo zapisze się w pamięci całej społeczności szkolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.