Pierwsze spotkanie z uczniami Goethe Gymnasium.

W dniach 6 – 13 listopada uczniowie ZSP nr 1 w Rędzinach przebywają w Niemczech w ramach wymiany uczniowskiej z młodzieżą z Goethe-Gymnasium w Bensheim. Wymiana uczniów została dofinansowana w ramach programu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Nasi uczniowie przybyli do Bensheim wczesnym rankiem i zostali niezwykle ciepło powitani przez swoich rówieśników z Goethe-Gymnasium. Niemieccy uczniowie przygotowali piękne plakaty powitalne, które, ku zaskoczeniu wszystkich, częściowo były w języku polskim.

Uczniowie zjedli pyszne śniadanie przygotowane przez młodzież niemiecką, a następnie udali się na spacer. Bensheim okazało się bardzo urokliwym i malowniczym miastem. Trasa spaceru prowadziła przez zabytkową dzielnicę Bensheim, pełną budynków z początku XX wieku oraz przez las, w którym, na polanie, młodzież mogła się lepiej poznać dzięki zorganizowanym tam zabawom integracyjnym.

Po powrocie ze spaceru nasi uczniowie wraz ze swoimi niemieckimi kolegami udali się do ich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.