Universum Science Center

W poniedziałek, 11 listopada, zwiedziliśmy terminal przeładunkowy w Bremenshaven. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Dokonuje się tu załadunku towarów różnego typu, m. in. samochodów. Ponadto Bremenshaven jest ośrodkiem przemysłu stoczniowego, metalowego i rybnego. Następnie udaliśmy się do Universum Science Center w Bremie. Była to nieoceniona lekcja nauk przyrodniczych i technicznych. Mogliśmy zaobserwować wiele zjawisk przyrodniczych, a nawet doświadczyć trzęsienia ziemi. Bryła budynku, która jest futurystyczna, zachęca do odwiedzin samym wyglądem. Ciekawa była sekcja poświęcona człowiekowi – naszym zmyslom oraz emocjom. Przeprowadziliśmy wiele interaktywnych eksperymentów, które z pewnością poszerzyły naszą wiedzę. Z pewnością nauczyliśmy się dziś wielu nowych rzeczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.