Pożegnanie z Niemcami.

W środę, 13 listopada, nadszedł ostatni dzień polsko-niemieckiej wymiany uczniów. Podczas tygodnia spędzonego w Niemczech nasi uczniowie zaprzyjaźnili się z kolegami z Niemiec, poznali ich rodziny i zwyczaje. Doświadczyli innego sposobu prowadzenia lekcji w niemieckiej szkole. Zobaczyli wiele ciekawych miejsc i poszerzyli swoją wiedzę z historii i nauk ścisłych. Wymiana była też nieocenioną lekcją języka angielskiego – po raz pierwszy w tak dużym stopniu uczniowie przekonali się, że uczą się języka obcego przede wszystkim po to, by się komunikować. W naturalnej sytuacji stosowali strategie komunikacyjne i kompensacyjne oraz doskonalili umiejętność mówienia i mediacji w języku obcym. Wymiana z całą pewnością przyczyniła się też do kształtowania postaw otwartości na inną kulturę i tolerancji. Ta niezapomniana przygoda z pewnością była niezwykle cennym i ciekawym doświadczeniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.