Spotkanie z policjantem

Dzisiaj w ZSP nr 1 odbyło się spotkanie profilaktyczne z panem mł. asp. Bogumiłem Trejtowiczem z Komisariatu Policji
w Kłomnicach. W spotkaniu uczestniczyły klasy IV –  VIII. Pan mł. asp. Bogumił Trejtowicz uświadomił młodszym uczniom jak ważne są kweste związane z bezpiczeństwem – noszenie odblasków, włączanie świateł rowerowych po zmroku, ostrożne poruszanie się po drogach. W klasach starszych poruszył kwestie odpowiedzialności prawnej małoletnich, procedury składania wniosków do Sądu Rodzinnego oraz przyznawania kuratora osobie nieletniej. Ponadto pan uczulił dzieci na zagrożenia związane z cyberprzemocą, hejtowaniem w sieci oraz zażywaniem substancji psychoaktywnych. Bardzo dziękujemy panu Bogumiłowi Trejtowiczowi za ciekawie poprowadzone zajęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.