Lekturki spod chmurki – podsumowanie pracy w I półroczu.

Klasa III pod kierunkiem wychowawcy mgr Renaty Michalak od października 2019 r uczestniczy w innowacji pedagogicznej zatytułowanej  ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki ”. „Lekturki spod chmurki” to ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III. Projekt składa się z trzech modułów. Pierwszy z nich trwał od 1 października do 31 grudnia 2019 r. Drugi moduł rozpocznie się po feriach i potrwa  do 29 lutego 2020r. Trzeci, ostatni już moduł tego projektu, rozpocznie się 1 marca a zakończy 30 kwietnia 2020r. Klasa III ukończyła pierwszy moduł zatytułowany ,,Fikuśne lekturki spod chmurki ” i otrzymała potwierdzenie zrealizowania pierwszej części projektu. Dzięki zakończeniu modułu ,,Fikuśne lekturki spod chmurki ” będziemy mogli przejść do modułu drugiego pt. ,,Zwierzęce lekturki spod chmurki ”.

Pierwszym zadaniem zrealizowanym w części „Fikuśne lekturki spod chmurki” było przygotowanie Kącika Czytelniczego, plakatów z logo projektu oraz wykonanie Czytusiów– plastelinowych ludzików. Następnie rozpoczęło się wspólne czytanie lektury pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – czterech prawych i sześciu lewych” autorstwa Justyny Bednarek. Każdy uczeń czytał na głos fragment lektury. Wychowawca również brał udział we wspólnym czytaniu. Kolejnym zadaniem uczniów było wypełnienie stron Lekturnika z zadaniami dotyczącymi czytanej książki – uczniowie opisywali i ilustrowali lekturę. Następnym zrealizowanym zadaniem było wykonanie zakładki nawiązujące do treści lektury – uczniowie wykonali zakładkę w kształcie skarpetki i podarowali ją swojemu rodzeństwu lub kolegom ze szkoły. Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie i namalowanie plakatu zachęcającego innych uczniów do przeczytania lektury oraz plakatu z postacią bohaterki. Przygotowane plakaty uczniowie powiesili na drzwiach swojej klasy tak, by mogła zobaczyć je cała społeczność szkolna.
Uczniowie klasy III byli bardzo zainteresowani i zaangażowani w pierwszy moduł projektu. Teraz z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie drugiego modułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.