Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy

5 marca odbyła się uroczysta inauguracja CZUMO – Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Już drugi raz nasza szkoła bierze udział w tym niesamowitym projekcie. Są to zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Wybrani uczniowie z klas V będą cyklicznie wyjeżdżali na zajęcia prowadzone przez wykładowców na uczelni. Tematyka zajęć będzie różnorodna, od latania dronem, poprzez bionikę, drukowanie 3D, sitodruk, kamery termowizyjne, mechanikę, testowanie samochodów przyszłości, roboty edukacyjne i naukę kreatywnego myślenia. Młodzi studenci byli zafascynowani pierwszym wykładem i z niecierpliwością wyczekują kolejnych spotkań. Gratulujemy zapału, kreatywności i otwartego umysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.