Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020.

Szanowni Państwo.

Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. Był to rok wyjątkowy i znacznie różniący się od poprzednich. Jednak pomimo zawieszenia działalności placówek, udało nam się zrobić kilka bardzo ważnych dla szkoły i przedszkola rzeczy.

W listopadzie, po nawiązaniu współpracy ze szkołą z Niemiec w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyjazdu do Niemiec i zawarcia nowych przyjaźni oraz poznania innego systemu edukacji. Wyjazd do Niemiec był także nieocenionym doświadczeniem językowym – dzieci miały okazję używać języka obcego w naturalnej sytuacji.
Zostały napisane 3 wnioski aplikacyjne do międzynarodowego programu wymiany uczniów Erasmus +. Mam wielką nadzieję, że uda się rozpocząć w naszej szkole i przedszkolu naukę języków obcych poprzez żywy kontakt z tym językiem.

W lutym Rada Rodziców ZSP nr 1 zorganizowała zabawę karnawałową, z której dochód został przeznaczony na potrzeby naszej szkoły. Fundusze te wsparły uruchomienie monitoringu na terenie całej szkoły,, co znacznie poprawiło bezpieczeństwo uczniów. Zostały także zakupione siedziska na korytarze, aby uczniowie podczas przerw nie siedzieli na podłodze.
Wejście do Przedszkola od strony szkoły zostało ożywione kolorowym napisem PRZEDSZKOLE. Planujemy także w okresie wakacyjnym pokolorować korytarz przedszkolnym.

ZSP 1 otrzymało fundusze sołeckie, które częściowo pokryją koszty uporządkowania ogrodu szkolnego. Prace na pewno jeszcze potrwają, jednak już został zaplanowany całkowity remont zdewastowanego placu zabaw. Został również wykonany monitoring zewnętrzny, po to, by uniknąć zniszczeń w przyszłości. Teren ogrodu ma zostać wyrównany tak, żeby mógł być bezpiecznie użytkowany przez dzieci.

Ze względu na czasowe zawieszenie działalności placówek oświatowych zdecydowaliśmy o przeniesieniu nauczania zdalnego na platformę G-suit. Wsłuchując się w Państwa potrzeby, chcieliśmy ujednolicić cały proces nauczania zdalnego, tak, żeby wszystko było dostępne dla ucznia w jednym miejscu. Cieszymy się, słysząc Państwa głosy, że był to dobry pomysł.

Z prac remontowych w tym roku szkolnym została odnowiona sala dydaktyczna numer 6 (pomalowane ściany, nowe ławki, meble, biurko). Całkowity remont przeszła także sala dydaktyczna dla nowych uczniów klasy 1 (ściany, podłoga).

Od września 2020r. w szkole zaczynamy nowy projekt edukacyjny Edukacja jutra w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Rędzinach. Będą to dodatkowe zajęcia dla uczniów. Z projektem związany jest także zakup nowych pomocy dydaktycznych.

Mamy nadzieję, że we wrześniu wrócimy do tradycyjnego nauczania i będziemy mogli wszyscy spotkać się z Państwem i Państwa dziećmi już nie wirtualnie, lecz realnie.

Życzę Państwu spokojnych i udanych wakacji.

Dyrektor ZSP nr 1
Elżbieta Kowalczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.