,,Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą,mgr Renatą Michalak, przystąpili do innowacji pedagogicznej ,,Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”. „Lekturki spod chmurki” to międzynarodowy projekt edukacyjny promujący czytelnictwo wśród uczniów klas I – III. Tegoroczna, druga już edycja tego projektu, poświęcona jest ekologii.

Projekt składa się z trzech modułów i potrwa od 23 września 2020 r do 21 czerwca 2021 roku. Klasa Ia ukończyła właśnie I moduł pod hasłem ,,Mała chmurka w krainie drzew ”. Do realizacji I modułu klasa wybrała książkę Marii Terlikowskiej pt. ,, Drzewo do samego nieba ”. Książka czytana była uczniom przez nauczyciela, następnie uczniowie wykonali szereg zadań. Poznali chmurkę Tosię, oglądali film przewodnik do projektu, wykonali rysunkowe zadania w Lekturniku. Wysłuchali opowiadania ,,Mała chmurka w krainie drzew ” i wykonali do niego zadania. Przygotowali w klasie drzewo czytelnicze, na którym umieścili własnoręcznie przygotowane listki jesienne ze swoim imieniem. Drzewo nabrało dzięki temu pięknych barw. Uczniowie przygotowali także plakat w formie drzewa, zachęcający innych do czytania książek. Plakat został umieszczony na drzwiach klasy Ia z okazji Światowego Dnia Drzewa – 10 października. W ramach zadań projektowych uczniowie klasy Ia udali się również  na wycieczkę do lasu. Poznali tam pracę leśnika, który podzielił się z nimi wieloma ciekawostkami dotyczącymi fauny i flory lasu. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew po liściach a następnie z uzbieranych jesiennych liści zrobili kolorowe bukiety.


Czekamy teraz na otrzymanie potwierdzenia ukończenia I Modułu Projektu.  II Moduł zatytułowany ,,Mała chmurka w krainie śniegu ” rozpocznie się w styczniu 2021 roku. Klasa Ia już nie może się doczekać.

1 komentarz

    • lisa, czerwiec 14, 2022, 6:27 pm

    Odpowiedz

    moja córka chodzi do klasy 2 i sama mi mówiła że Lekturki spod chmórki są super!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.