Ferie pełne zabawy!

W tym roku ferie zimowe nie są zwyczajne. Ze względu na trwającą pandemię niemożliwe są wyjazdy na obozy zimowe, w góry czy na narty. Receptą na nudę dla naszych najmłodszych uczniów okazały się półkolonie organizowane w ZSP nr 1!

W ramach półkolonii  uczniowie rozwijali swoje talenty artystyczne oraz mieli okazję wykazać się kreatywnością. Dzięki współpracy z CEMEX Polska dzieci mogły wziąć udział w warsztatach kreatywności. W tym niezwykłym i trudnym dla nas okresie nie można też pomijać sfery emocjonalnej. Temu właśnie poświęcone były warsztaty zatytułowane “W świecie emocji”. Ciekawe i niezwykle aktualne okazały się warsztaty “W świecie  cyfrowym i w świecie realnym”. Wszystkie warsztaty zostały zorganizowane dzięki uprzejmości CEMEX Polska.

Nie zapomnieliśmy także o zajęciach ruchowych, szczególnie ważnych w dobie pandemii, kiedy okazji do aktywności fizycznej jest tak niewiele. Po zaciętej, sportowej rywalizacji dzieci mogły się poruszać na zajęciach tanecznych. Zabawy było co niemiara!

Na zajęciach plastycznych dzieci malowały obrazy oraz wykonały śnieżynki w nadziei, że wkrótce zawita do nas prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem. Świetną zabawą okazało się wykonanie masek karnawałowych oraz  innych rekwizytów , które potem zostały wykorzystane w zabawie w fotobudkę. Podczas tej zabawy dzieci stworzyły niepowtarzalne portrety.

Do uruchomienia niezmierzonych pokładów kreatywności i wyobraźni oraz do sportowych rywalizacji i skocznych tańców potrzeba wiele energii. Dlatego też o wyżywienie naszych uczniów podczas półkolonii zadbały nasze niezawodne Pani Kucharki, które z bezbłędnym wyczuciem smaku serwowały dzieciom ulubione dania.

Zorganizowanie półkolonii nie byłoby możliwe bez zaangażowana CEMEX Polska oraz pracowników ZSP 1. Bardzo dziękujemy CEMEX Polska za współpracę przy organizacji półkolonii. Serdecznie dziękujemy także osobom prowadzącym warsztaty dla naszych uczniów. Dziękujemy również pracownikom ZSP nr 1 którzy bezinteresownie, w ramach wolontariatu, prowadzili zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z półkolonii w ZSP nr 1.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.