Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP 1

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

Dzień Bezpiecznego Internetu w 2021r. obchodziliśmy 9 lutego. Uczniowie ZSP nr 1 wzięli w nim udział z niezwykłym zaangażowaniem.  W ramach obchodów tego dnia nauczyciel języka polskiego i plastyki – Ewa Grabara i nauczyciel języka angielskiego – Anna Mączka ogłosiły konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a wiedza naszych uczniów o Internecie okazała się imponująca. Jury w składzie: Ewa Grabara, Anna Mączka, Lidia Kołacińska i Lilla Wieczorek zdecydowało, że:

I miejsce zostanie przyznane Ewie Ostrowskiej z klasy VI b

II miejsce zostanie przyznane Lenie Sieczce z klasy VIa

III miejsce zostanie przyznane Julii Radeckiej z klasy VII a

Wyróżnienie otrzymali:

Maja Wąsińska z klasy VIIa

Maria Frej z klasy VIIa

Dominika Nowak z klasy VIIa

 

Nasi uczniowie przygotowali także prezentację o bezpiecznym internecie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.