Żonkile – 78. rocznica powstania w getcie warszawskim

ZSP nr 1  włączył się do akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile. Akcja ta ma na celu upamiętnienie 78 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Powstanie wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Projekt będzie realizowany 19 kwietnia 2021 roku przez uczniów i uczennice klas 4-8. Autorzy akcji – pracownicy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin stworzyli dla uczniów klas 4-6 film „Będę pisać” zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości… Natomiast dla uczniów klas 7-8 powstał film “Muranów – Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców. Obydwa filmy uzupełnią karty pracy, które uczniowie wspólnie z nauczycielami wykonają w ramach zajęć. Realizacja akcji odbędzie się w formie online na kanałach facebook i youtube Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.