Ósmoklasiści na Jasnej Górze.

Jasna Góra od wieków jest miejscem pielgrzymek katolików z Polski i innych państw. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który jest najważniejszym elementem paulińskiego klasztoru to jednak nie tylko obiekt kultu, ale i bezcenny pomnik historii. Jaka jest historia zarówno jego, jak i klasztoru? Jakie inne wspaniałe zabytki można zobaczyć w klasztornych muzeach? Dziś uczniowie klas 8 odbyli wycieczkę do tego świętego miejsca. Zobaczyli: Bazylikę Jasnogórską, Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Arsenał, Salę Rycerską oraz Skarbiec. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Biblioteki Jasnogórskiej, w której zgromadzono ponad 100 tys. unikalnych woluminów. Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca i poświęconymi mu legendami. Po pełnej skupienia modlitwie, w której prosili Matkę Boską o wstawiennictwo na zbliżających się egzaminach ósmoklasisty udali się do Radia Jasna Góra, aby nagrać pozdrowienia i podziękowania dla swoich bliskich. Efekt ich obcowania z radiem zostanie wyświetlony w formie filmu w trakcie przedstawienia na zakończenie klas 8. Wycieczka była udana. W doskonałych humorach powróciliśmy do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.