Wycieczka klas V i VI.

13 października uczniowie klas V i VI udali się na wycieczkę do Kielc. Przygoda rozpoczęła się w malowniczej Jaskini Raj, w której poznaliśmy tajemnicę zjawisk krasowych. Po podziemnych spacerach pojechaliśmy do Podzamcza, do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Tu przeżyliśmy fantastyczną przygodę z doświadczaniem zjawisk związanych z fizyką, matematyką czy biologią. Tu również uczestniczyliśmy w warsztatach farmaceutycznych, podczas których badaliśmy między innymi właściwości węgla aptecznego, kwasu acetylosalicylowego, wody utlenionej oraz witaminy C. Wycieczka zakończyła się wizytą w Dworze Starostów Chęcińskich, w którym niesamowite historie dotyczące Jana III Sobieskiego, przedstawił nam wspaniały przewodnik. Jego opowieści zainteresowały nie tylko tych, których fascynuje historia. Zmęczeni, ale we wspaniałych nastrojach i doskonałym humorze, dotarliśmy wieczorem do Rędzin. Wspomnienia z wyjazdu zostaną w naszej pamięci na długo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.