Sakralna lekcja historii.

24 października 2017r. uczniowie klas IV – VII zwiedzili Jasną Górę. Wprawdzie mieszkając tak blisko klasztoru, wszyscy przynajmniej raz przeszli park jasnogórski, ale nie wszyscy, jak się okazało byli w Arsenale, Skarbcu czy Muzeum 600 – lecia. Teraz mieli okazję zwiedzić wszystkie interesujące, tchnące historią i wiarą miejsca w Klasztorze Jasnogórskim. Opiekunowie udzielili wywiadu do radia „Jasna Góra”, w którym opowiedzieli o podstawowych celach wycieczki – zapoznanie młodego pokolenia z nieocenioną wartością klasztoru w życiu, nie tylko naszej ojczyzny, ale całej Europy, propagowanie wiedzy o lokalnych zabytkach i niezwykłych miejscach. Zwiedzając kolejne miejsca, dzieci poznawały historie ludzi wpływających na losy całego społeczeństwa, podziwiały bezcenne eksponaty. W Bazylice młodzi ludzie, pod opieką swych nauczycieli, podczas modlitwy oddali się opiece Matki Boskiej.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.