Pasowanie na ucznia.


W dniu 19 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Rędzinach odbyło się Uroczyste Ślubownie i Pasowanie na Ucznia klasy pierwszej. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Rędziny Pan Paweł Militowski. , Dyrektorzy ZSP nr 1, Rodzice uczniów klasy I , wszyscy nauczyciele i uczniowie klas II – VII. Pierwszoklasiści, pod kierunkiem wychowawczyni mgr Renaty Michalak, przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Prowadzącymi uroczystość byli uczniowie klasy VII, którzy wcielili się w postacie Króla, Królowej oraz Giermka. Przeprowadzili oni egzamin wsteony do Szkołolandii wśród pierwszoklasistów. Po pozytywnym wyniku egzaminu oraz wprowadzeniu sztandaru szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, w którym obiecali być dobrymi uczniami , dbać o dobre imię swojej szkoły, być dobrymi kolegami i Polakami. Następnie nasi najmłodsi uczniowie zostali pasowani na ucznia naszej szkoły przez Panią Dyrektor- Agnieszkę Rydecką. Pani Dyrektor oficjalnie ogłosiła przyjęcie uczniów klasy I do społeczności szkolnej ZSP nr 1. Rodzice założyli na głowę każdego pierwszaka biret. Dzieci otrzymały prezenty: dyplom ślubowania, statuetkę Sowy, długopis, słodycze. Od Wójta Gminy Rędziny Pana Pawła Militowskiego otrzymały życzenia, książeczki i piłki. Następnie odbyła się sesja fotograficzna na tle dekoracji – zamku w leśnej scenerii, wykonano pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystości zaproszono pierwszaków i gości na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.
Ten wyjątkowy dzień na pewno pozostanie w pamięci uczniów i ich rodziców. A oto film upamiętniający to ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasistów:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.