Wakacje tuż, tuż – czas na podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 właśnie się zakończył. Czas na podsumowanie.
Najwyższą średnią w szkole uzyskała klasa IVb, której średnia klasy to aż 4,97. Gratulujemy!
Na podium jednak znalazły się także klasy VIII ze średnią 4,91 oraz Va ze średnią 4,86. Następnie klasy IVa ze średnią 4,84, VI ze średnią 4,71, Vb ze średnią 4,54 oraz VII ze średnią 4, 52.

Aż 107 naszych uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 4.75, uprawniającą do otrzymania świadectwa z wyróżnieniem.  Najwyższe średnie w szkole uzyskało dwoje uczniów z klasy VIII: Bartłomiej Rozenberg – średnia 5,93, oraz Milena Michałowska – średnia 5,79. Uczeń klasy VI, Maciej Kuraś uzyskał średnią ocen 5,73, a uczennica klasy VIII, Zosia Szmerdt, uzyskała średnią ocen 5,71. Bardzo nam miło, że mamy tak zdolnych i pracowitych uczniów.
Średnia frekwencja także utrzymuje się na zadowalającym poziomie. Najwyższą średnią frekwencję miała klasa V a, ale pozostałe klasy również uzyskały wysoki wynik.
W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbył się egzamin ósmoklasisty. Bardzo nam miło poinformować, że nasi uczniowie uzyskali średnie wyniki wyższe niż średnie wyniki uczniów w całym kraju. Z języka polskiego średnia krajowa wyniosła 63%, natomiast średnia naszych uczniów to 70%. Z matematyki średnia krajowa wyniosła 45%, natomiast średnia naszych uczniów to 56%. Z języka angielskiego średnia krajowa wyniosła 59%, natomiast średnia naszych uczniów to 74%.

Naszym uczniom nie zabrakło też sukcesów w konkursach w tym roku szkolnym. Dwóch naszych uczniów zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego FOX – Maciej Kuraś i Bartłomiej Rozenberg. Bartłomiej Rozenberg został także laureatem międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur, a Piotr Pacud, uczeń klasy VII uzyskał w tym konkursie wynik bardzo dobry.

 

Bartosz Palacz, uczeń klasy VIII, zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”.

Uczeń klasy VIII, Bartłomiej Rozenberg, został poczwórnym laureatem Konkursów Wojewódzkich z matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego.

Zosia Maroszek, uczennica klasy VII, zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Świąteczny Gość”. Sukcesów nie zabrakło też w wojewódzkich konkursach plastycznych. Alicja Cholewińska, uczennica klasy VI, zajęła II miejsce a Maja Witkowska, uczennica klasy VII, III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat Malowany Plasteliną” – KOSMOS

Nasi uczniowie odnosili też sukcesy poetyckie – Oliwia Halbiniak, uczennica klasy VIII, została laureatką Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Wiosna, ach to Ty”

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie na koniec przyszłego roku szkolnego uzyskają jeszcze lepsze wyniki. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Życzymy także udanego i bezpiecznego, zasłużonego odpoczynku podczas wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.