Zajęcia piłkarskie z “Raków Częstochowa”

11 września 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z piłkarzami klubu sportowego RKS Raków Częstochowa w ramach projektu społecznego „Gmina Kibicuje” promującego sport i zdrowy tryb życia. Panowie Andrzej Niewulis i Dawid Szymonowicz opowiadali o swojej przygodzie z piłką nożną i sportem. Uczniowie dowiedzieli się, że w częstochowskiej drużynie grają mężczyźni z całej Polski! Klub odnosi  coraz większe sukcesy. W najbliższą sobotę, 14 września, piłkarze z Rakowa zmierzą się z  klubem Gieksa Arena  w Bełchatowie, o 15.00. Uczestnicy dzisiejszego spotkania mogą spodziewać się zniżki na bilety wstępu. Poza ciekawymi historiami, opowiedzianymi przez reprezentantów drużyny piłkarskiej z Rakowa , dzieci mogły aktywnie spędzić czas, ponieważ sportowcy zorganizowali zajęcia sportowe. Uczniowie poznali technikę gry w piłkę nożną, wykonywali różne ćwiczenia (np. dryblowanie, bieg z piłką).  Celem  spotkania było zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Dzięki  zajęciom z zawodowymi sportowcami, uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o sporcie, ale przede wszystkim zostali zmotywowani do dbania o sprawność fizyczną i przekonani, że sport to doskonała zabawa. Poza tym zaangażowanie w zajęcia sportowe pozwala na kształtowanie charakteru, uczy, systematyczności, dyscypliny, a także lojalności wobec kolegów. Serdecznie dziękujemy Panom z Rakowa za wspólnie spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.