Segregacja na 5-tkę!

5 września w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące segregacji śmieci. Zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczniów odbyły się w ramach kampanii edukacyjnej Gminy Rędziny „Segregacja na 5 – tkę!”.  Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych warsztatach, chętnie odpowiadali na pytania, wykazując się bardzo dużą wiedzą na temat ekologii.  Zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych nie były im obce.  Mieli także możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie korzyści, z jakimi związana jest segregacja śmieci, między innymi  zdrowsze otoczenie, w którym żyjemy i oszczędność środków finansowych. Uczniowie chętnie wysłuchali informacji o destrukcyjnym wpływie szkodliwych substancji chemicznych na prawidłowe funkcjonowanie organizmu (np. układu nerwowego,  układu oddechowego). Ogromne  wrażenie zrobiła na uczniach prezentacja jak wielkie szkody w zdrowym organizmie może poczynić  spalanie śmieci w domowych piecach! Dla młodych ludzi ma znaczenie jakość życia! Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak interesujących i potrzebnych warsztatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.