Centrum Klimatyczne

W niedzielę, 10 listopada, odwiedziliśmy Bremenshaven. Swoją podróż po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Emigracji, które w formie interaktywnej zabawy pokazuje zwiedzającym, jakie były przyczyny emigracji i dalsze losy emigrantów. Następnie udaliśmy się do Centrum Klimatycznego, w którym doswiadczylismy na własnej skórze, jak wielkie są różnice pomiędzy poszczególnymi strefami klimatycznymi. Począwszy od klimatu śródziemnomorskiego, poprzez suchy i gorący klimat pustyni, aż do przeszywajacego do szpiku kości arktycznego chłodu, mogliśmy zobaczyć fascynujące zjawiska pogodowe. Swoja wizytę w Centrum Klimatycznym zakończyliśmy na dachu budynku, z którego roztacza się piękny widok na Morze Północne. Wizyta w Bremenshaven okazała się nieocenioną lekcja historii i przyrody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.