Zasady realizacji kształcenia na odległość zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN.

Szanowni Państwo.

Zgodnie z wydanym 20 marca rozporządzeniami MEN (dostępnymi na stronie MEN) zawieszenie  zajęć w szkołach potrwa do 10 kwietnia 2020r.  Od  25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. kształcenie ma być realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

W ZSP nr 1 już w zeszłym tygodniu rozpoczęło się nauczanie zdalne. Wszyscy nauczyciele komunikują się z Państwem oraz Państwa dziećmi przez edziennik Librus oraz wykorzystując inne formy komunikacji elektronicznej. Wszystkie klasy IV-VIII mają założone przez wychowawców klasy na platformie Class Dojo. Wszyscy nauczyciele uczący w danej klasie zostali zaproszeni przez wychowawców do poszczególnych klas i mogą zamieszczać tam zadania dla uczniów.

 

Żeby skoordynować działania poszczególnych nauczycieli oraz uwzględnić równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia i zróżnicowanie zajęć w każdym dniu ustaliliśmy plan nauczania zdalnego dla każdej klasy. W danym dniu nauczyciele przedmiotów przewidzianych w planie zdalnym na ten dzień będą przesyłać uczniom materiały.

 

Proszę też pamiętać, że mogą Państwo komunikować się z nauczycielami poprzez Librus. Nauczyciele są do dyspozycji Państwa oraz Państwa dzieci w godzinach, kiedy mają lekcje z Państwa dzieckiem wg standardowego planu zajęć obowiązującego od 1 września.

 

W przypadku uczniów przedszkola i klas I-III nauczanie zdalne, ze względu na wiek dzieci, musi mieć nieco inna formę. Wychowawcy poinformują Państwa o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez Państwa dziecko w domu.

 

Zachęcam Państwa do zaglądania na naszą stronę internetową. We wpisie o zdalnym nauczaniu znajdą Państwo wiele stron z materiałami edukacyjnymi do wykorzystania podczas okresu zawieszenia zajęć. Wpis jest na bieżąco aktualizowany.

 

Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań, żeby nauczanie zdalne przebiegało sprawnie. Jednak wiem, że jest to sytuacja nowa i szczególna zarówno dla Państwa, Państwa dzieci jak i dla nas nauczycieli. Wszyscy uczymy się nowych rozwiązań i każdy z nas może stanąć przed tak prozaicznym problemem jak brak wolnego komputera w domu czy problemy z logowaniem. Może się zdarzyć, że dziecko nie zdąży wykonać zadania w terminie, najważniejsze jest jednak, że podejmie próbę wykonania zadania i się stara. Myślę, że tylko dzięki wzajemnej współpracy i zrozumieniu jesteśmy w stanie przetrwać ten trudny czas epidemii w naszym kraju. Liczę na to, że mając w szkole tak wspaniałych rodziców, uczniów i nauczycieli z pewnością uda nam się przejść przez ten okres kwarantanny społecznej.

Udostępniamy także krótkie poradniki, jak motywować dzieci do nauki poza szkołą oraz  jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

Zachęcamy też do zapoznania się ze stronami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci w internecie: Dziecko w sieci i Bezpieczne interneciaki.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrowia.

Dyrektor ZSP nr 1 w Rędzinach

Elżbieta Kowalczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.