Wieczorek PRL

W piątek, 5 marca 2021r. odbył się wieczorek tematyczny dla uczniów klasy Ia. ZSP nr 1 wraz z pierwszoklasistami odbył sentymentalną podróż w czasie. Hasłem przewodnim spotkania  były zabawy naszych dziadków z PRL – owskich czasów.

Uczniowie mieli okazję poznać zapomniane już, a świetnie znane przez starsze pokolenia, zabawy. Dzieci zagrały w klasy i kapsle, bawiły się w berka, ciuciubabkę i balonik, skakały przez gumę i skakankę. Poznały liczne wyliczanki np. ,,Ene dure rike fake ”, ,,Pan Sobieski miał trzy pieski ”. Bawiły się także w zabawy, których motywem przewodnim była piosenka: ,,Kot i mysz”, ,,Rolnik sam w dolinie ”, ,,Gąski, gąski do domu ”. Świetnym pomysłem okazała się także gra w  ,,Pomidora ”.

Po wyczerpujących zabawach uczniowie wspólnie przygotowali tradycyjną sałatkę jarzynową, którą z dużym apetytem zjedli na kolację. Na deser na stole pojawiły się takie PRL-owskie przysmaki jak:  jabłecznik , szyszki z preparowanego ryżu oraz przekładane wafle przygotowane przez rodziców.

Po kolacji przyszedł czas na kolejną atrakcję -podchody, czyli zwiedzanie po ciemku szkolnych oraz przedszkolnych sal i korytarzy z latarką w ręku. Na zakończenie dzieci pobawiły się w ,,Rodzinkę “.

Wieczorek w klimacie PRL sprawił, że na chwilę przenieśliśmy się w czasie. Okazało się, że przeszłość oferowała wiele atrakcji, a telefony, smartfony i komputery wcale nie były potrzebne do świetnej zabawy. Jakież to były czasy!

Dziękujemy za opiekę nad pierwszoklasistami Paniom Renatkom – Kowalczyk i Michalak.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.