Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rędzinach!

Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok.

Mogę Was zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, abyście mogli zdobywać nową wiedzę, cieszyć się wspólnymi wycieczkami, projektami oraz innymi formami zajęć pozalekcyjnych.

Dbając o wszechstronny rozwój naszej kadry oraz uczniów, pragnę umożliwić im poszerzanie horyzontów. Wobec tego w nowym roku szkolnym 2021/2022 realizujemy projekt Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Erasmus+ zatytułowany „Think again! It’s not garbage!”.

W najbliższym czasie są zaplanowane wyjazdy do Turcji – Kahramanmaras  (nauczyciele), Litwy – Kowno (nauczyciele wraz z uczniami), Rumunia – Victoria (nauczyciele wraz z uczniami) oraz Bułgaria – Sofia (nauczyciele wraz z uczniami). Projekt jest poświęcony ekologii.

Mając na uwadze komfort naszych uczniów, ciągle dążę do unowocześniania naszej placówki. W tym roku szkolnym uczniowie będą korzystać z nowo wyremontowanych łazienek na parterze, I i II –piętrze oraz nowej łazienki na poziomie 0, dla dzieci przebywających w świetlicy.

Ponadto, zostały zakupione nowe monitory multimedialne do dwóch klasopracowni, czujniki do zajęć z fizyki, geografii, chemii, biologii oraz wirtualne laboratorium EMPIRIUSZ do przeprowadzania doświadczeń chemicznych.

Z uśmiechem przyglądam się zwłaszcza najmłodszym uczniom, pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To dla Was początek szkolnej drogi.

Witam Was serdecznie w naszej szkole i życzę Wam, aby była to fascynująca przygoda, abyście poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie.

Będzie to szczególny rok dla najstarszych uczniów – ósmoklasistów, którzy kończą pomału pewien etap swojego życia i czeka ich pierwszy egzamin.

Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy.

To Wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość – ta najbliższa i ta dalsza.

Ten rok, który rozpoczynamy, będzie niestety jeszcze rokiem, w którym obowiązuje nas reżim sanitarny. Dlatego proszę wszystkich – Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników Zespołu o odpowiedzialność i zrozumienie, o przestrzeganie regulaminu, procedur i stosowanie się do zaleceń.

Życzę wszystkim Uczniom, aby czas spędzony w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity, bo wtedy osiągnięcie wiele sukcesów.

Drodzy rodzice, na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Jak zawsze liczę na wzajemną, owocną współpracę, aby nasza placówka dalej mogła się rozwijać.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

 

Kochani Pamiętajmy;

„Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo, wzajemny szacunek” i takiego bogactwa życzę nam wszystkim jak najwięcej.

 

Dyrektor ZSP nr 1

Elżbieta Kowalczyk

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.