Łączka i inne miejsca poszukiwań

15 lutego 2023 uczennice klasy 8a: Klara Kotowska, Marta Kotowska, Maja Łubczyk oraz Lena Sieczka uczestniczyły w spotkaniu młodzieży szkół województwa śląskiego w ramach projektu edukacyjnego: „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Spotkanie odbyło się w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. Henryka Sławika w Katowicach. Prelegentami byli pan Adrian Rams, historyk z Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach, który przedstawił historię obozu koncentracyjnego w Jaworznie. W czasach wojny działał tam podobóz KL Auschwitz-Birkenau, a po wojnie był wykorzystywany przez Wydział Więziennictwa i Obozów Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa w Krakowie. Drugim prelegentem była pani Ewelina Małachowska historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach, która zapoznała młodzież z krótkimi, dwuminutowymi filmami związanymi z tematyką projektu i zapoznała z zasadami tworzenia krótkich etiud filmowych. Nagranie filmu przez uczennice naszej szkoły będzie pracą konkursową i podsumowaniem udziału w projekcie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.