Sport jest ważny. Spróbuj i Ty!

W dniach 21-24 lutego 2023 r. ZSP nr 1 zorganizował wirtualne spotkanie zatytułowane „Sport jako atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Erasmus+ Smart Up and Step Up! W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rędzinach, Omer Kanaatbilen Secondary School w Adanie, Turcji oraz Scoala Gimnaziala Ioan Badescu w Bukareszcie, Rumunii.

Uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich po raz pierwszy spotkali się online. Poznali się i przedstawili swoim rówieśnikom. Wzięli również udział w warsztatach dotyczących sportu, zdrowego odżywiania oraz przygotowania cyfrowego kalendarza promującego sport.

Uprawianie sportu pomaga zachować dobrą kondycję, uczy organizacji czasu, ułatwia zawieranie przyjaźni i buduje relacje z rówieśnikami i dorosłymi. Sport łączy ludzi z różnych szkół, środowisk i społeczności. Podczas uprawiania sportu można również spędzić czas z rodziną. Gra w piłkę nożną z rodzicami może okazać się świetnym pomysłem. Zamiast oglądać telewizję czy oglądać strony na FB, można aktywnie spędzić czas. To były główne tematy warsztatów o tematyce sportowej przygotowanych i poprowadzonych przez fundację PROLAND SPORT. Pani Anna Sokalska, Pan Michał Sokalski i Pan Arkadiusz Nowak pokazali  uczestnikom warsztatów, że uprawianie sportu to świetna zabawa. Uświadomili im także, że właściwa dieta jest równie ważna jak aktywność fizyczna.

 

 

 

Nasi uczniowie przygotowali prezentacje na temat sportu:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.