Żyj zdrowo, jedz zdrowo!

Zbilansowana dieta powinna być bogata w owoce i warzywa. Kiedy zaczynamy uprawiać sport, możemy odczuwać większy głód niż zwykle. Jest to normalne, ponieważ organizm potrzebuje znacznie więcej energii niż kiedyś. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zdrowej diecie, bogatej w węglowodany złożone, białka, witaminy, minerały i tłuszcze. Trzeba też pamiętać o piciu wody. Podczas uprawiania sportu organizm traci dużo płynów, co może powodować odwodnienie. To niebezpieczne, więc należy pić dużo wody i unikać napojów gazowanych i cukru. Tego wszystkiego uczniowie dowiedzieli się podczas warsztatów dotyczących zdrowego żywienia zorganizowanych przez fundację Polskiedzieci.org. Pani Magdalena Janusz opowiedziała naszym uczniom o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przygotowała również z uczniami pyszne i zdrowe dania. Zachęcamy do przyrządzenia takich dań
w domu. Lista produktów oraz przepis dostępne są w nagraniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.