Wizyta gości z Niemiec.

W dniach 17-19 stycznia 2024r. gościliśmy uczniów z gimnazjum w Niemczech.  Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w Krakowie, gdzie wraz z przewodnikiem poznaliśmy zabytki miasta. Odwiedziliśmy także fabrykę Oskara Schindlera.Tematem przewodnim wymiany młodzieży była trudna historia polsko niemiecka. Uczniowie rozmawiali o II wojnie światowej i o Holokauście. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że należy pamiętać o tym, co było, aby już nigdy nie dopuścić do takiego okrucieństwa. Jednocześnie należy patrzeć w przyszłość i tworzyć nową historię opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, bo tylko zgoda buduje. Uczniowie z Niemiec i Polski przygotowali ciekawe prezentacje dotyczące swoich państw, miast oraz szkół. Na prelekcjach pojawił się Wójt Pan Paweł Militowski, który opowiedział o Gminie Rędziny oraz zachęcił do częstego odwiedzania naszej ojczyzny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.