Lekturki spod chmurki.

Z wielką radością informujemy, iż mimo izolacji, spowodowanej pandemią koronawirusa, klasie III udało się ukończyć trzeci moduł  ogólnopolskiego  projektu edukacyjnego zatytułowanego ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki ”. Hasłem przewodnim trzeciego modułu projektu było: ,,Polskie lekturki spod chmurki ”. Dzięki temu dokładnie poznaliśmy wiersze Jana Brzechwy. Nasze rozpoczęte jeszcze w szkole zadania musieliśmy zamienić na takie, które można było wykonać online. Czytaliśmy, recytowaliśmy wiersze, wykonaliśmy ilustracje oraz portret autora, zrobiliśmy zadania w lekturniku, przebieraliśmy się za bohaterów wierszy, a to wszystko z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Niektórzy uczniowie nagrali własne filmiki, na których śpiewali lub recytowali wybrane wiersze. Oczywiście recytacji towarzyszyła odpowiednia oprawa – stroje młodych aktorów były dopasowane do treści wybranego utworu literackiego. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością i pomysłowością. Całoroczna zabawa podczas realizacji projektu nie tylko wspierała rozwój czytelnictwa wśród uczniów, lecz także sprawiła im ogromną radość. Otrzymaliśmy potwierdzenie ukończenia III modułu oraz certyfikat poświadczający realizację całego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.